Якщо подивитися код цього застосунку, то виявиться, що в файлах HomeTeam.js і AwayTeam.js використовується одна і та сама логіка для роботи з лічильником. У такій ситуації, коли для управління інтерфейсом використовується один і той самий код, можна відокремити цей код від компонента і помістити в окремий файл. Крім того, написання тестів допомагає поліпшити структуру коду, розділивши його на модулі. Це допоможе швидше знаходити помилки і захистить проєкт, виведений в продакшн, від збоїв. Сенс автоматизованого тестування полягає в тому, що воно допомагає розвитку зростаючого проєкту на етапі, коли ручне тестування більше не здатне підтвердити правильність роботи коду.

По-перше, шлях FrontEnd розробника передбачає низький поріг входження, а значить, він дуже лояльний до новачків — щоб поповнити ряди девелоперів даної IT-касти, не потрібно мати глибокі знання в математиці. Також необов’язково розбиратися в алгоритмах і структурах даних, які просто “must have” у безлічі інших IT-спеціальностей. Завжди пам’ятайте про те, що розробка масштабних React-застосунків – це складне завдання, яке вимагає приймати рішення, що враховують інтереси користувачів і розробників таких застосунків. Вибір рекомендацій яких необхідно дотримуватися при роботі над кожним конкретним проєктом, залежить від того, наскільки хороші ці рекомендації для тих, хто користується цим проєктом, і для тих, хто займається його розробкою. Одна з кращих порад з розробки масштабованих React-застосунків, яку мені довелося почути, полягає в тому, що правильна організація файлів проєкту і їх розумне іменування допомагають прискорити роботу. Деякі розробники часто, в якості головного файлу в папках, що зберігаються в директорії components, використовують index.js.

Приступити до створення бібліотеки компонентів краще на ранніх етапах роботи над проєктом, не чекаючи його розростання. Компоненти, в процесі роботи над ними, можна оформляти у вигляді автономних блоків, що підходять для багаторазового використання. Бібліотеку компонентів можна створити за допомогою Bit, або користуючись ресурсом bit.dev , або розгорнувши систему у себе. Велика кількість практики — те, що потрібно будь-якому розробнику, котрий вивчає FrontEnd з нуля. Практика дозволяє краще зрозуміти і засвоїти вивчений матеріал, а також сприяє розвитку ваших навичок написання коду. Намагайтеся приділяти цьому мінімум 2 години кожний день для гарного результату.

Вступ В React, Якого Нам Не Вистачало

А це означає, що їх має сенс зберігати в глобальному стані застосунка. При цьому треба зазначити, що компоненти, які використовують локальни стан, більш незалежні і передбачувані. Хуки – це, по суті, звичайні функції, які повертають якісь значення.

поради початківцю React розробнику

Prettier і ESLint сприяє написанню однакового коду програмістами, що входять до складу команди. Ці інструменти допомагають зменшити кількість синтаксичних та інших помилок в коді. Користь проєктам приносить і використання допоміжних бібліотек начебто React Router,date-fns,react-hook-form. FrontEnd — популярний IT-напрямок, який постійно потребує нових спеціалістів — і сервіси пошуку роботи тому доказ. Більше того, даний напрямок є одним з найлегших шляхів потрапляння до IT. Один із фреймворків — Vue.js чи Angular, або ж бібліотека React.

Особенности Курса React

Якщо ви — розробник-початківець, що подає надії, і у вас є знайомі в IT, які можуть вас порекомендувати на відповідну посаду, ви з 99% ймовірністю потрапляєте на співбесіду. У будь-якому випадку — якщо вас рекомендують, то роботодавець апріорі буде прихильний до вас і ваша особистість буде викликати підвищений інтерес, так як ви вже встигли здобути хорошу репутацію в одного із членів компанії. Але, https://wizardsdev.com/ розмірковуючи про те, які дані повинні бути включені до складу стану програми, варто подумати про те, чи потрібно передавати дію системі управління станом тільки для того, щоб, наприклад, відкрити просте меню, що випадає. Те ж саме стосується, і, скажімо, даних, що вводяться користувачем у форму зворотного зв’язку. Чи потрібно всім частинам застосунку знати про те, що введено в таку форму?

поради початківцю React розробнику

Також, необхідно вміти добре гуглити всю необхідну інформацію в інтернеті. Щоб отримати максимальний результат від навчання, необхідно приділяти багато часу практиці. Бажано відводити на навчання мінімум 2 години кожен день, а в ідеалі — 4 години. У міру розростання проєкту ви можете звернути увагу на те, що логіка деяких компонентів знову і знову використовується в різних місцях. Для організації спільного використання логіки компонентів можна скористатися хуками власної розробки. Сподіваємося, що дана стаття була корисною і ви знайшли в ній відповіді на свої питання.

Відокремлюйте Логіку Компонентів Від Них Самих, Використовуючи Хуки

Для роботи з legacy-проектами (готові проекти, які необхідно підтримувати в робочому стані) найчастіше доводиться використовувати також і бібліотеку jQuery. Вона дозволяє зменшити кількість JS-коду шляхом використання вбудованих функцій — замість написання свого “велосипеду” використовуєте вже готову функцію, в якій інкапсульована необхідна функціональність. FrontEnd розроблення (читається як “фронтéнд”) — це IT-відгалуження, яке в наш час користується величезною популярністю.

Створення користувацької логіки на сторінці за допомогою мови програмування JavaScript (її ще називають “JS”) і одного з фреймворків — Vue.js чи Angular, або JavaScript-бібліотеки React. Також, JS може використовуватися і на етапі верстання для реалізації анімацій та інших ефектів, які додають сайту більшої інтерактивності і жвавості. Справа в тому, що в певний момент роботи над React-проєктом для його ручного тестування знадобиться дуже багато часу і ресурсів. Позитивні відповіді на вищенаведені питання говорять про те, що дані так чи інакше використовуються за межами компонента.

В ході навчання і роботи за фахом ви будете неминуче стикатися з помилками під час запуску коду або питаннями, відповіді на які найефективніше шукати в інтернеті. Тут же стане в нагоді вже згадана англійська мова — більшість корисної інформації в інтернеті саме мовою туманного Альбіону. Ну а останнім пунктом, мабуть, поставимо знайомства, котрі є таким собі чіт-кодом. Наряду з менторством цей варіант істотно полегшує шлях FrontEnd розробника.

поради початківцю React розробнику

Розуміє, як відбувається взаємодія FrontEnd`a з BackEnd`ом.

На початку роботи над проєктом, коли його кодова база ще порівняно невелика, дуже легко прийняти рішення про те, що писати тести для нього не потрібно. Якщо в застосунку є п’ять-десять компонентів, то створення автоматизованих тестів виглядає як майже безглузде рутинне завдання. Але якщо проєкт доросте до розмірів, що перевищують 50 компонентів, і при цьому в ньому буде безліч компонентів вищого порядку, його ручне тестування може зайняти цілий робочий день. І навіть при такому підході в ньому можуть залишитися помилки, яких ніхто не помітить. Також, на шляху фронтенд розробника вам дуже знадобляться навички роботи з гуглом — вміння оперативно знаходити необхідну інформацію в Google або іншій пошуковій системі (DuckDuckGo, Yahoo! і т. д.).

Мови верстання HTML і CSS — вони допомагають створити зовнішній вигляд веб-сайту відповідно до макету веб-дизайнера. Англійська мова на рівні не нижче Intermediate для комфортного читання англомовної документації та можливого спілкування з іноземними колегами / замовниками. Розподілена система контролю версій Git і сервіс для хостингу GitHub.

Постійне використання одних і тих самих даних в різних місцях програми говорить про те, що ці дані варто зберігати в глобальному стані. FrontEnd розробник — це командний гравець, соратником якого виступає BackEnd Developer. Тому важливо навчитися використовувати сервіс хостингу GitHub, який дозволить розміщувати ваші проєкти в мережі інтернет з можливістю доступу до них будь-кому, у кого буде відповідне посилання. Так роблять розробники, коли їм необхідно дати доступ до свого проєкту іншим членам команди, або щоб просто опублікувати свій проєкт і дати можливість потенційному роботодавцю його оцінити.

React – це бібліотека, яка відповідає за управління інтерфейсом користувача на основі поточного стану програми. Завдання програміста полягає в тому, щоб раціонально організувати роботу зі станом. Деякі розробники вважають за краще зберігати всі наявні в їхньому розпорядженні дані в сховищі Redux. Це дає їм можливість організувати централізовану обробку всіх даних програми. Щоб досягти такого результату в найкоротші терміни, необхідно мати високий ступінь дисциплінованості і виділяти на навчання (теорія + практика) 4 години щодня. Якщо робити невиправдано великі перерви, зменшувати час на заняття, займатися прокрастинацією і тому подібним, бажаний фініш ви можете побачити через рік-два, а то і зовсім покинете навчання.

Приділіть Увагу Файлової Структурі Проєкту

Детальніше зі спеціальністю, навчальною програмою і викладачами можна ознайомитися за посиланням. IT-фахівець зі створення клієнтської сторони веб-додатків іменується FrontEnd розробником. Наприклад, у нас є застосунок який призначений для підрахунку очок в баскетбольному матчі.

Чому Слід Використовувати Typescript Замість Javascript У 2021 Році

Такий варіант підійде тим, хто дійсно горить програмуванням, закоханий у фронтенд-стихію і має достатній запас часового ресурсу для навчання. Їх наявність обов’язкова для будь-якого FrontEnd розробника, який шукає першу роботу в IT. У портфоліо має бути декілька сильних проєктів, у яких продемонстровані всі навички, якими володієте вакансія Front-end Розробник (React) на момент пошуку вакансії. Резюме повинно бути складено грамотно — без помилок, води і надмірної кількості конструкцій-кліше. Якщо ви підготуєте резюме англійською мовою, це буде солідним плюсом в очах роботодавця, так як вже “з порогу” ви показуєте, що англійської ви не цураєтеся і готові до її застосування в роботі.

Ви отримаєте дуже велику перевагу, якщо знайдете собі FrontEnd-ментора. Використовуючи свій солідний досвід і відточені в робочих умовах навички, IT-наставник буде направляти вас, стежити за вашим прогресом, давати корисні поради, підтримувати вашу мотивацію і зацікавленість у навчанні. У такому становищі вивчати FrontEnd з нуля стане набагато легше і продуктивніше. По-друге, обов’язки фронтенд розробника передбачають поєднання програмування з творчістю, так як результат його роботи — це барвисті, зручні та багатофункціональні веб-інтерфейси. Такою дуальністю не можуть похвалитися їх соратники з веб-розробки — BackEnd девелопери, які відповідають за створення серверної сторони веб-додатків.

Все Темы

Замість того щоб використовувати сховище Redux для зберігання всього того, з чим працює застосунок, краще зберігати деякі дані в локальному стані компонентів. Це дозволить уникнути занадто складної архітектури застосунку. На початку роботи над новим React-проєктом рекомендується сформулювати інструкції, дотримуючись яких можна буде створити застосунок який добре піддається масштабування. У цьому матеріалі я хочу поділитися знаннями про React-розробці, накопиченими за роки використання цієї бібліотеки. Вони допоможуть вам у формуванні вашого власного списку правил по розробці React-застосунків.

З їх допомогою можна оформляти код, який призначений для багаторазового використання в різних компонентах. ВикористанняBitдозволяє організувати роботу з компонентами, представленими у вигляді незалежних будівельних блоків програми. Це означає, що тестувати і візуалізувати компоненти можна буде в ізоляції. Такий підхід до роботи з компонентами полегшує їх підтримку і багаторазове використання.

Используйте Ссылки Ref Для Взаимодействия С Дочерним Элементом

Ці інструменти допоможуть вам у підтримці великої кодової бази React-застосунків. Але, вибираючи інструменти, враховуйте те, що кожен з них підвищує рівень складності проєкту. Перш ніж щось включати в свій проєкт – добре все вивчіть і прийміть зважене рішення. Залишайте фідбек, а також пишіть в коментарях, які теми вас цікавлять і на які питання ви хотіли б отримати відповіді в наступних статтях нашого блогу. Чим раніше ви почнете використовувати Git & GitHub, тим краще ви будете знати ці інструменти до моменту працевлаштування.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *